Powered by Smartsupp Výhody teakového nábytku a jak o něj pečovat | e-shop Putu.cz

Originály z Bali a Indonézie

Vše skladem

Ruční výroba

Ruční výroba z Indonesie

produkt

28.1. 2021

Výhody teakového nábytku a jak o něj pečovat

Nábytek z teakového dřeva dodá vašemu nebo i firemnímu interiéru špetku exotiky a luxusu.

Jaké jsou výhody nábytku z teakového dřeva a jak se o něj správně starat, aby vám dělalo radost po dlouhá léta? Odpověď naleznete v dnešním článku.

PhDr. Jiří Kočandrle Tipy na výrobky a péči o ně

picture

Nábytek z teakového dřeva dodá vašemu nebo i firemnímu interiéru špetku exotiky a luxusu. Teak pochází z tropických deštěných lesů s vysokou vlhkostí, díky čemuž je dřevo velice odolné a tvrdé a nedostane se do něj přebytečná vlhkost. Jaké jsou výhody nábytku z teakového dřeva a jak se o něj správně starat, aby vám dělalo radost po dlouhá léta? Odpověď naleznete v dnešním článku.

Kvalita z Indonésie u vás doma

Teakové dřevo je odolné vůči vlhkosti díky tomu, že obsahuje přírodní oleje, jež jej chrání před vlhkem a díky nimž do sebe toto dřevo nevsakuje vodu. Tím se výborně hodí i k venkovnímu posezení, jelikož je méně náchylné k tvorbě řas a plísní a nábytek vám tak dlouho vydrží i venku. Zároveň se nemusíte obávat napadení škůdci, dřevomorkou či plísní a teakové dřevo dokáže odolat i mrazu.

Teakové dřevo je obecně velice tvrdé, pružné, pevné a trvanlivé. Díky svým vlastnostem se výborně hodí k výrobě robustního nábytku, jako jsou desky stolů, knihovny či sochy. Zároveň má krásnou strukturu a medovou barvu, která se liší podle půdy či úhrnu srážek – každý kus je tedy originál. Barva nábytku se postupem času mění na krásnou stříbrošedou. Svým jedinečným a elegantním vzhledem vás doplňky z teaku přenesou přímo na Bali.

Jak pečovat o nábytek z teaku?

Teakové dřevo se neošetřuje lakem, nicméně je mu zapotřebí dodávat teakový olej, který se postupem času vypařuje. Pokud dojde k přílišnému vysušení, může dřevo popraskat a ztrácí svou odolnost vůči vlhkosti. Vašemu nábytku a doplňkům z teaku je proto vhodné věnovat alespoň občasnou pozornost a zhruba jednou ročně je přetřít teakovým olejem či použít jiné speciální přípravky určené přímo na teakové dřevo. Interiérové doplňky a nábytek nejsou na změny tak náchylné jako venkovní vybavení. Pokud jim nicméně budete věnovat péči, vydrží vám i na zahradě až osmdesát let.

Je potřeba počítat s tím, že bez povrchové ochrany se barva teakového dřeva změní z medové na stříbrošedou. Kromě napuštění teakovým olejem lze doplňky z teaku také chránit mořením či speciálním ochranným přípravkem. Při napuštění teakovým olejem je zapotřebí počítat s tím, že dřevo olej nasaje a jeho barva ztmavne, přičemž původní barvy již nelze znovu dosáhnout. Zamýšleného vzhledu můžete dosáhnout mořením – tento proces často dodá nábytku z teaku vzhled letitého dřeva. Speciální ochranný přípravek uchrání danou barevnost povrchu nábytku či vrátí dřevu barevnost, pokud postupným vysycháním zešedne.

Nábytek z teakového dřeva obecně platí za luxusní a elegantní doplněk do každého interiéru. Prohlédněte si naši nabídku a vyberte si teakové dekorace, ze kterých na vás dýchne duch Indonésie.

Přečtěte si také