Powered by Smartsupp Navštivte naši venkovní vzorkovnu s dekoracemi do exteriéru | e-shop Putu.cz

Originály z Bali a Indonézie

Vše skladem

Ruční výroba

Ruční výroba z Indonesie

produkt

20.8. 2021

Navštivte naši venkovní vzorkovnu s dekoracemi do exteriéru

Chcete si ozvláštnit zahradu, ale potřebujete nejprve vidět, jak vámi vybrané dekorace budou v exteriéru skutečně vypadat? Právě pro vás je určena naše venkovní vzorkovna v Zákupech u České Lípy, kde se můžete projít klidnými a tichými zahradami a prohlédnout si sochy, sošky, doplňky i teakový nábytek a vybrat si přesně takový dekor, jaký se bude ve vaší zahradě nejlépe vyjímat.

PhDr. Jiří Kočandrle Tipy na výrobky a péči o ně

picture

Chcete si ozvláštnit zahradu, ale potřebujete nejprve vidět, jak vámi vybrané dekorace budou v exteriéru skutečně vypadat? Právě pro vás je určena naše venkovní vzorkovna v Zákupech u České Lípy, kde se můžete projít klidnými a tichými zahradami a prohlédnout si sochy, sošky, doplňky i teakový nábytek a vybrat si přesně takový dekor, jaký se bude ve vaší zahradě nejlépe vyjímat.

 

Oáza klidu plná lávového kamene

Ať už si vybíráte sochu konkrétního božstva, nebo chcete pouze načerpat inspiraci, naše venkovní vzorkovna vám s výběrem zcela jistě pomůže. V naší exoticky laděné zahradě najdete sochy Buddhy, Ganeshi a Shivy, ale i například sochy Moai a dalších bůžků původem z Velikonočního ostrova.

Obr zleva: Odlevané sochy Moai a Ručně tesaná socha bůžka Rapa Nui

Sochy jsou ručně tesané z vyvřelého lávového kamene bazanitu, který se získává z vulkanických indonéských ostrovů (primárně Jávy ale i Bali). Lávový kámen je poměrně měkký a pórovitý (na škále tvrdosti se pohybuje mezi pískovcem a říčním kamenem), je každopádně možné bazanitové sochy umístit i do exteriéru. Je ovšem nutné je před zimou naimpregnovat speciálním přípravkem proti zvětrávání (např. Strong 2000).

V naší nabídce najdete i odlévané sochy z drceného bazanitu. Do směsi je přimíchán cement a další složky, aby sochy dobře odolávaly povětrnostním vlivům, větru, mrazu i slunci. Můžete je tedy mít s klidným svědomím celoročně venku aniž by se poškodily. Sochy postupem času získávají krásnou patinu a stávají se osobitějšími. Odlévané sochy jsou navíc zhruba o polovinu lehčí než jejich ručně tesané protějšky, jelikož jsou uvnitř duté. Od tesaných soch je snadno rozeznáte – jsou tmavší a detailněji propracované.

Zleva: Odlévaná socha Buddhy a ručně tesaná socha Ganeshi

Kromě soch si můžete prohlédnout i další dekorace z lávového kamene, například větší i menší květináče či kamenné lampičky, do kterých můžete umístit čajovou svíčku a které na vaší zahradě vytvoří nezapomenutelnou atmosféru. V interiéru i exteriéru se pak výborně vyjímají decentní bazanitová srdce, která dokonale ladí například s kachličkami, vytváří ale také velice zajímavý kontrast s teakovým dřevem.

Zleva: Lampička z bazanitu a bazanitová dekorační srdce

Vkusný, a přitom exotický zahradní nábytek

V zahradě by nemělo chybět ani správné posezení, na kterém si můžete po náročném dni odpočinout a nabrat síly. Pro takové případy jsme pro vás v naší vzorkovně nachystali ukázku našeho posezení z odolného teakového dřeva i lávového kamene.

Teak pochází z tropických deštěných lesů s vysokou vlhkostí. Dřevo je přirozeně napuštěné olejem a silicemi, díky čemuž se do něj nedostane přebytečná vlhkost a nábytek z něj se tak skvěle hodí do exteriéru. Tato dřevina je velice tvrdá a odolná a zároveň vyniká nezaměnitelnou medovou barvou. Doplněk z teaku tak ozvláštní každou zahradu a dodá jí na hřejivé a útulné atmosféře. V naší vzorkovně si můžete prohlédnout jak pohodlné teakové zahradní lavičky, tak celé barové stoly spolu s barovými stoličkami.

Zleva: Teaková lavička a barový stůl a stoličky z teaku

Pokud chcete svou zahradu ozvláštnit o opravdu originální kousek, prohlédněte si naše zahradní posezení z lávového kamene, které vám i vašim hostům díky svému jedinečnému vzhledu jistě dlouho utkví v paměti. Jedná se o dvě sedátka ve tvaru dlaní, přičemž stolek mezi nimi je též podpírán kamennými prsty.

Obr: Zahradní posezení z bazanitu a jeho detail

Přijeďte se podívat do naší venkovní vzorkovny v Zákupech u České Lípy. Návštěva je možná po předchozí dohodě – napište nám na info@putu.cz nebo nám zavolejte na tel. +420 731 435 022. Těšíme se na vaši návštěvu!

Přečtěte si také