Originály z Bali a Indonézie

Vše skladem

Ruční výroba

Ruční výroba z Indonesie

produkt

O nás

Indonéská kultura nás naplňuje

Když jsme se poprvé vydali do Indonésie, nevěřili jsme vlastním očím. Mnoho obyvatel bojuje s chudobou a žije v podmínkách, které si jen stěží dovedeme představit. Přesto všechno však obyvatelé Indonésie dokáží být šťastní a pozitivně naladění. Jistě k tomu přispívá i jejich náboženství, kultura a příroda.

Indonésané mají své skromné příbytky obvykle vybavené sice jednoduchým, ale velice funkčním ručně opracovaným nábytkem ze dřeva či z kamene. Celkový dojem je pak umocněn nádhernými opět ručně opracovanými dekoracemi. Dohromady vše tvoří útulný a svěží domov, který díky své jednoduchosti působí velice přirozeně. K domovům pak neodmyslitelně patří domácí svatyně či alespoň motlitební místa a oltáře, doprovázená nezbytnou výzdobou v podobě květin a uctívaných božstev.

Když jsme tedy poprvé objevili toto kouzlo Indonéské kultury, rozhodli jsme se předávat naše pocity dál a založili jsme obchod s Putu výrobky. Pravidelně jezdíme hlavně na Bali a na Jávu, abychom Vám všechny krásné, ručně vyrobené výrobky dovezli. Tak doufáme, že se Vám budou líbit!

Asii vnímáme celou

Kromě Bali a Jávy rádi cestujeme i do jiných destinací nejen v Asii - máme rádi Myanmar, Malajsii a pochopitelně nelze opomenout Matku Indii. Ale osobně rád navštěvuji i Řecko nebo třeba Severní Makedonii, které mě nepřestávají fascinovat čistou energií tamních klášterů, starověkých památek a krásami přírody. V roce 2021 tedy využijeme nucené přestávky v cestování a o naše zážitky se s Vámi pokusíme podělit v našich článcích.

 

Navštivte nás v naší venkovní vzorkovně v Zákupech u České Lípy. Návštěva je možná po předchozí dohodě – napište nám na info@putu.cz nebo nám zavolejte na tel. +420 731 435 022. Těšíme se na vaši návštěvu!

 

Malá obrazová upoutávka z našich oblíbených destinací:

Shwedagon Pagoda, Yangon, Myanmar

picture