O nás
 

Indonéská kultura nás naplňuje

Když jsme se poprvé vydali do Indonésie, nevěřili jsme vlastním očím. Mnoho obyvatel bojuje s chudobou a žije v podmínkách, které si jen stěží dovedeme představit. Přesto všechno však obyvatelé Indonésie dokáží být šťastní a pozitivně naladění. Jistě k tomu přispívá i jejich náboženství, kultura a příroda.

Indonésané mají své skromné příbytky obvykle vybavené sice jednoduchým, ale velice funkčním ručně opracovaným nábytkem ze dřeva či z kamene. Celkový dojem je pak umocněn nádhernými opět ručně opracovanými dekoracemi. Dohromady vše tvoří útulný a svěží domov, který díky své jednoduchosti působí velice přirozeně. K domovům pak neodmyslitelně patří domácí svatyně či alespoň motlitební místa a oltáře, doprovázená nezbytnou výzdobou v podobě květin a uctívaných božstev.

Když jsme tedy poprvé objevili toto kouzlo Indonéské kultury, rozhodli jsme se předávat naše pocity dál a založili jsme obchod s Putu výrobky. Pravidelně jezdíme hlavně na Bali a na Jávu, abychom Vám všechny krásné, ručně vyrobené výrobky dovezli. Tak doufáme, že se Vám budou líbit!

Kromě Bali a Jávy rádi cestujeme i do jiných destinací nejen v Asii - máme rádi Myanmar, Malajsii a pochopitelně nelze opomenout Matku Indii. Ale osobně rád navštěvuji i Řecko nebo třeba Severní Makedonii, které mě nepřestávají fascinovat čistou energií tamních klášterů, starověkých památek a krásami přírody. V roce 2021 tedy využijeme nucené přestávky v cestování a o naše zážitky se s Vámi pokusíme podělit v našich článcích.

Malá obrazová upoutávka z našich oblíbených destinací:

Shwedagon Pagoda, Yangon, Myanmar

Yangon - Myanmar

Snad jediný budhistický chrám na Bali - Brahmavihara Arama

Zašlá sláva hotelu Carlton. Mumbaí, Indie

Mumbai, Indie

Výhled na Kuala Lumpur, Malajsie - v popředí sloupy rozestavěného vnitřního obchvatu 12/2019.
Kuala Lumpur Malajsie

Thajsko - staré se snoubí s novým:Dillí, Indie - má oblíbená čtvrť Karol BaaghNa závěr vzpomínka na Řecko, kláštery Meteora.