Blog
 

Hinduistické sošky z Bali a jejich význam

Lákají vás exotické dálky a chcete si přenést alespoň trochu východoasijského kouzla k sobě domů? K velice oblíbené variantě ozvláštnění tuzemského interiéru patří vkusné doplňky a sošky božstev z kovu či dřeva. ⬅️

V dnešním článku se zaměříme na to, co sošky v našem e-shopu reprezentují a jaký je jejich význam pro indonéská společenství.

Bali pod náporem plastů

Bohužel musím zareagovat na doslova tragickou situaci, kdy životní prostředí na Bali je dnes v neuvěřitelné míře zamořeno plasty. Plasty a odpadky obecně byly problémem i dříve, ale ne v takovém rozsahu a navíc se zhruba před třemi lety zdálo, že s tím vláda něco začíná dělat. Opak je však pravdou a dnešní situace je šokující.

Doprava v roce 2021

Zdravím naše milé zákazníky v roce 2021. Přeji Vám tímto vše nejlepší, hodně zdraví a pozitivní energie v roce 2021.
Děkuji Vám za Vaši toleranci a pochopení - někdy se nám protahují dodací lhůty a ne vše je vždy ihned k odběru. Doufám, že se situace zklidní během roku a že se nám podaří náš zákaznický servis vylepšit.

Cesta 2019-2020: Yangon, Myanmar (Barma)

Shwedagon Pagoda in Yangon, Myanmar. Jedna z bohužel posledních cest před nástupem pandemie vedla do Myanmaru, Indie, Malajsie a Thajska. V tomto díle jen krátká obrazová reportáž z Yangonu v Myanmaru, dříve Barmě. Shwedagon Pagodu (Šwetigoumskou padogu) není potřeba obzvlášť představovat, slova jsou v tomto případě nadbytečná.

Logistika během pandemie

I když je nyní kvůli pandemii vše časově i finančně náročnější než dříve, rozhodně stále fungujeme, byť v mírně omezené míře. Dodávky zboží jsou opožděné ale hlavní je, že to spolu s našimi zákazníky nevzdáváme. Nezdražili jsme a navíc připravujeme masivní rozšíření nabídky našeho zboží. Jen nám prosím odpusťte někdy delší dodací lhůtu. V takovém případě Vám vždy nejdříve zavoláme a domluvíme se, jak dál.