Powered by Smartsupp Cesta na Yangon, Myanmar (Barma) | e-shop Putu.cz

Originály z Bali a Indonézie

Vše skladem

Ruční výroba

Ruční výroba z Indonesie

produkt

14.1. 2021

Cesta 2019-2020: Yangon, Myanmar (Barma)

Shwedagon Pagoda in Yangon, Myanmar. Jedna z bohužel posledních cest před nástupem pandemie vedla do Myanmaru, Indie, Malajsie a Thajska. V tomto díle jen krátká obrazová reportáž z Yangonu v Myanmaru, dříve Barmě. Shwedagon Pagodu (Šwetigoumskou padogu) není potřeba obzvlášť představovat, slova jsou v tomto případě nadbytečná.

PhDr. Jiří Kočandrle Cestovatelské články

picture

Jedna z bohužel posledních cest před nástupem pandemie vedla do Myanmaru, Indie, Malajsie a Thajska. V tomto díle jen krátká obrazová reportáž z Yangonu v Myanmaru, dříve Barmě. Shwedagon Pagodu (Šwetigoumskou padogu) není potřeba obzvlášť představovat, slova jsou v tomto případě nadbytečná. Strávil jsem návštěvou "Zlaté pagody" nezapomenutelné odpoledne.


Myanmar je vůbec nádherná země, která rozhodně stojí za návštěvu (přesto, že v některých částech země zrovna probíhá občanská válka). V Yangonu sice probíhá poměrně prudká moderní výstavba, nicméně město si stále zachovalo svůj původní ráz a charakter. A lidé jsou tu tolerantní a velmi milí.

Krátké video - Shwedagon Pagoda, možná nejstarší budhistická pagoda vůbec. Magické místo s nezapomenutelnou atmosférou:

A bez dalších komentářů jen výběr fotografií z návštěvy Zlaté pagody: Už stačí jen se vyzout, boty do baťůžku a vyrazit.
Shwedagon Pagoda - vstup

První pohled na pagodu zblízka

Úžasná architektura

Celkový pohled na Shwedagon Pagodu.

A ještě jeden

Motlitba

Buddha

Detail

Krása večerního soumraku nad Shwedagon Pagodou

Stůpa

Detail zlaté výzdoby

 

A jde se domů, děkuji...

Přečtěte si také